Instalare si configurare Kodi

Moderator: VIAROOM

Instalare si configurare Kodi

Mesajde arnsteff » Mie Sep 28, 2016 9:18 am

Salut.
Am achizitionat si eu un echipament Fusion si pot sa spun ca sunt multumit de acesta. Printre alte aplicatii instalate pe echipament se numara si Kodi, o aplicatie care permite vizionarea de filme, posturi radio, emisiuni si posturi TV online.
Daca instalarea aplicatie nu este o problema, configurarea acesteia este destul de greoaie. Eu am reusit sa o configurez astfel incat sa pot viziona filme, cu subtitrare in romana si am acces la cateva posturi de radio straine. Dar mi-a luat destul timp si nu as reusi sa reproduc aici pasii. IN alta ordine de idei, inca nu am reusit sa configurez vizionarea de posturi online romanesti.
Deschid acest subiect de discutii in incercarea de a face mai usoara configurarea acestei aplicatii, care este un foarte buna si care ne poate face independenti de companiile de cablu TV.
Astept cu nerabdare ideile voastre.
arnsteff

Re: Instalare si configurare Kodi

Mesajde arnsteff » Mie Sep 28, 2016 9:23 am

Revin cu un tutorial aici care va poate ajuta foarte mult in configurare. Dupa ce ati instala Kodi, inainte de a instala oric addon la el, ar fi bine sa instalati Fusion Installer. Este un addon care va va ajuta sa configurati mult mai usor aplicatia, avand in componenta sa multe alte addon-uri utile.
Aveti aici link-ul catre site-ul de unde sa descarcati addon-ul si sfaturi pentru configurare:
https://www.tvaddons.ag/fusion-installer-kodi/
arnsteff

Re: Instalare si configurare Kodi

Mesajde Marketing » Mie Oct 05, 2016 2:00 pm

Buna ziua,

Va multumim pentru interesul acordat.

Deoarece mesajul dvs. este important pentru noi, dorim sa facilitam experienta dvs. cu FUSION Smartbox.
Astfel, in cel mai scurt timp vom reveni cu un tutorial care o sa prezinte detaliat configurarea aplicatiei KODI.

Pe curand,
Echipa VIAROOM!
Marketing

Înapoi la Tutoriale